КНИГАРНЯ "ШАБЛЯ КОЗАКА МАМАЯ" ім.Олександр Ільченка

на "Мамаєвій Слободі"

На головну

БІОГРАФІЯ

ТВОРИ

МЕДІА ПРО ІЛЬЧЕНКА

 З СІМЕЙНОГО АРХІВУ

СВІТЛИНИ

ФОРУМ    

9 березя 2011 року, на день народження Тарса Шевченка,  у козацькому селищі "Мамаєва Слобода" була відкритакнигарня "Шабля Козака Мамая" ім. Олександра Ільченка.

У приміщенні книгарні знаходиться

погруддя Олександра Ільченка.

 

 

 

Серед переваг книгарні є й те, що, завітавши до приміщення, Ви неодмінно зануритесь в правдиву атмосферу козацької доби, оглянете елементи традиційного інтер’єру Наддніпрянської оселі 17 – 18 століття. Інтер’єр книгарні стилізований під козацьку оселю – мисники, на яких дружніми рядами виструнчились куманці, полумиски, горнята та тарелі, вікна обіймають «Обухівські» та «Чернецькі» рушники, в кутку притулилися велика мальована скриня, дідухи, килими та інше хатнє начиння. Завітавши до книгарні, Ви, без сумніву, звернете увагу і на знамениту парсуну козака Мамая, його «чорну», тобто бойову лицарську шаблю, що висить на стіні. Подібну бойову лицарську шаблю, як сказав Олександр Ільченко: «… козак Мамай гострив щодня. Гострив щодня, бо й тупив щодня, від Каїнів усяких одбиваючись… Хоч він, треба сказати, і не любив того діла: ні гострити, ні тупити. Але ж він чортом дихав проти всякого панства, проти кривди, проти горя людського, проти всіх зухвальців, хто тільки важився на Україну зазіхати, та й мусив Козак воювати з ними. Тож і був собі лагідної вдачі мирний чоловік воїном звитяжним, хитрим та спритним, - щира козацька душа! – таким спритним, що не брала його ні шабля, ні куля, ні меч…». Ця «чорна» бойова шабля Козака Мамая, тутички ж висячи на стіні книгарні, і в наш час нагадує нам, українцям, що ми – давнього козацького роду, котрому не буде переводу. Українці мають не на словах, а на ділі підтримувати книговидавництво в Україні, купуючи книги надруковані дідівською мовою, на практиці не цураючись цим свого коріння! Наше рідне Слово і є ота козацька шабля!В природній українській атмосфері книгарні «Шабля «Козака Мамая» Ви та Ваші діти зможете взяти до рук ту книгу, котра Вам, як генетичним спадкоємцям славних лицарів степу, буде найбільше до душі. Зручно розміщуйтесь за широким столом, дбайливо застеленим домотканою скатертиною, сидячи на такій же ж довгій лаві, вкритій рясним строкатим Богуславським рядном. Ви неодмінно зможете поринути у романтичний і такий рідний світ наших прабабусь та прадідусів...

Книгарня українського слова «Шабля «Козака Мамая» імені Олександра Ільченка працює з 9.00 до 18.00 щоденно без вихідних.

На зимовий період: з 10.00 до 16.00 щоденно.

Ласкаво просимо у світ української книги!!!

Free Web Hosting