Данило Ільченко 

На головну

БІОГРАФІЯ

ТВОРИ

МЕДІА ПРО ІЛЬЧЕНКА

 З СІМЕЙНОГО АРХІВУ

СВІТЛИНИ

ФОРУМ    

 

 Ільченко Данило Іванович
Народився 25 грудня 1894, в м. Золочеві Харківської області. Помер 13 квітня 1977, урна з прахом похована в колумбарії Николо-Архангельського цвинтаря в Москві.

Заслужений артист РСФСР (1951).

Чудовий характерний актор, виконував ролі уїдливих стариків і селян.

Народився Данило Ільченко у місті Золочів Харківського губернського повіту, де його батько працював стрілочником.

 

Свою трудову діяльність Данило Іванович почав конторником в Харкові. У 1914 році, закінчив Харківську театральну школу. З 1914 по 1929 роки працював у театрах різних міст: Харкова, Херсона, Євпаторії, Курська, Барнаула,

 

 

 

Д. Ільченко у ролі Хоми з спектаклю Московського драматичного театру «Назар Стодоля»

 

 

 

 

Красноярська та інших. З 1932 року - у Москві. З 1932 по 1933 роки - актор Історико-революційного театру, з 1933 по 1942 роки - Театру імені МГСПС, з 1942 по 1943 роки - Фронтового театру, з 1943 по 1944 роки - художній керівник і артист театру класики при Московської філармонії, з 1944 по 1945 роки – актор театру

 

Програмка Московського драматичного театру, 1947 р., спектакль «Там, где небыло затемнения». На програмці – автограф Олександра Ільченка, двоюрідного брата актора.

 

 

 

 

 

 

 

 Санпросвіти, з 1945 по 1946 роках - актор і режисер Театру мініатюр. З 1946 по 1955 роки був актором Московського драматичного театру. Пізніше працював в театрах Радянської Армії та ім. М. В. Гоголя, Він створив цілу низку чудових сценічних образів в спектаклях класичного і сучасного репертуару. Багато працював і у кіно.

Найвідоміша кінематографічна робота актора – образ Пантелея Мелехова у фільмі «Тихий Дон» Сергія Герасимова, сзнятого у 1957-58 роках за мотивами однойменного роману-епопеї Михайла Шолохова. Він створив незабутній образ старого донського казака – батька головного герою фільму Григорія Мелехова. Ця роль за відгуками критиків стала одним з найбільших акторських досягнень в цьому фільмі.

 

Кадр із фільму «Тихий Дон». Пантелій Мелехов – Данило Ільченко, Григорій Мелехов – Петро Глібов 

 

 

Кадр з фільму «Камінний хрест», режисера Леоніда Осики, відзначеного за режисерську роботу премією ім. Т. Г. Шевченка за 1997 рік. Данило Ільченко в ролі Івана Дідуха.

 

Чудово зіграв Данило Іванович і роль селянина-бідняка Івана Дідуха, вимушеного покинути рідні краї і вирушити в заморські світи в пошуках кращої долі, у фільмі Леоніда Осики «Камінний хрест», створеного року 1968 на студії ім. Олександра Довженка за мотивами новел Василя Стефаника. Пізніше, вже по смерті актора, у 1997 році Леонідові Осиці за цей та інші його фільми була присуджена премія ім. Т. Г. Шевченка.

Запам’яталася глядачам і роль дідуся, зіграна Д. Ільченком у фільмі «Нахалёнок» за мотивами «Донских  рассказов» Михайла Шолохова, знятого режисером Євгеном Карловим у 1961 році.

 

Стаття в одній із газет про творчу зустріч глядачів з Д. Ільченком та кадр з фільму «Нахаленок»

 

  

 

Д.Ільченко в ролі Мотузки-батька в фільмі «Бур’ян» за твором Андрія Головка

 

 

 

По закінченні роботи в театрі та кіно Данило Іванович багато подорожував Радянським Союзом, зустрічаючись з глядачами. Його фільми і творчі зустрічі з видатним актором і досі пам’ятають глядачі старшого віку у багатьох куточках країни.

Довелося Данилу Ільченку побувати і в Сибіру на станції Тайшет, де закінчився страдницький шлях його дядька, Єлисея Матвійовича Ільченка, що загинув в пересильному таборі у 1941 році (див. документи з сімейного архіву та біографію письменника), поклонитися тій спільній могилі, де за документами його поховано, та привезти з неї землю до Харкова. Весь Ільченків рід вічно буде вдячний за це Данилові Івановичу.

Один з двох його рідних братів – Михайло Ільченко, який працював у керівництві Південної залізниці,  на початку 20-х років за політичним звинуваченням був несправедливо виключений з рядів ВКПб, що стало причиною його самогубства.

 

Михайло Іванович Ільченко, рідний брат Д. Ільченка і двоюрідний брат О.Ідьченка

 

Другий брат – Петро Ільченко зник безвісти на полях Великої Вітчизняної війни.    

Помер Данило Ільченко 13 квітня 1977 року в Москві, урна з прахом похована в колумбарії Николо-Архангельського цвинтаря в Москві. Світла йому пам'ять!

 

Фільмографія Данила Івановича Ільченка

 

1941 ДЕЛО АРТАМОНОВЫХ, реж. Григорий Рошаль         

1959 НЕОПЛАЧЕННЫЙ ДОЛГ
1950 КАВАЛЕР ЗОЛОТОЙ ЗВЕЗДЫ , реж. Юр
ій Райзман
1956 ПЕРВЫЕ РАДОСТИ, НЕОБЫКНОВЕННОЕ ЛЕТО –реж. В
олодимир Басов, за мотивами однойменних творів Константина Федіна
1957-1958 ТИХИЙ ДОН, реж
. Сергій Герасимов, за мотивами однойменного роману Михайла Шолохова

1959 НЕОПЛАЧЕННЫЙ ДОЛГ

1960 ТВОИ ДРУЗЬЯ
1960 ПРОСТАЯ ИСТОРИЯ, реж
. Юрій Єгоров
1961 НАХАЛЕНОК , реж
. Евген Карелов, за мотивами «Донских рассказов» Михайла Шолохова
1962 ГРЕШНИЦА
1965 БУРЬЯН
за мотивами однойменного роману Андрія Головка
1968 КАМ
ІННИЙ ХРЕСТ, реж. Леонід Осика, за мотивами новел Василя Стефаника
1969 ПОВЕСТЬ О ЧЕКИСТЕ
, реж. Борис Дуров, Степан Пучинян

1972 МОЯ ЖИЗНЬ, реж. Віктор Соколов, Григорій Нікулін (II)
1975 ОНИ СРАЖАЛИСЬ ЗА РОДИН
У, реж. Сергій Бондарчук, за мотивами однойменного роману Михайла Шолохова

Free Web Hosting